Division 3

Ladder

Team P W L B D F Points For Against %
Davey 1 1 0 0 0 0 4 582 429 135.66%
Arthur 1 1 0 0 0 0 4 581 485 119.79%
Wilmot 1 1 0 0 0 0 4 543 482 112.66%
Denison 1 1 0 0 0 0 4 532 395 134.68%
Browne 1 0 0 1 0 0 4 0 0 0%
Geils 1 0 1 0 0 0 1 429 582 73.71%
Sorell 1 0 1 0 0 0 1 485 581 83.48%
Franklin 1 0 1 0 0 0 1 482 543 88.77%
Young 1 0 1 0 0 0 1 395 532 74.25%

Teams

  • Geils
  • Stewart, Peter
  • Freyer, Kelsey
  • Min, June
  • Wilson, Peter
  • Burton, Lucy
  • Jacob, Alison
  • Davey
  • Dawson, Warwick
  • Wang, Victor
  • Edwards, Richard
  • Wilson, David
  • Menzie, Suzanne
  • Direen, Melanie
  • Sorell
  • Joseph, Paul
  • Devji, Safdar
  • Moore, Roger
  • Long, Mitchell
  • McCann, Janine
  • Duhig, Yvette
  • Arthur
  • Sprent, Richard
  • Mackay, Mark
  • Drew, Darryl
  • Chladil, Cameron
  • Magnusson, Andrea
  • Heineke, Liz
  • Franklin
  • Bauermeister, Nicholas
  • Price, Bruce
  • Boucher, Sean
  • Monks, Wayne
  • Cossar-Burgess, Diana
  • Collins, Carol
  • Wilmot
  • Wilson, Martin
  • Dabuyan, Judd
  • Lehmann, Luke
  • Webster-Jones, Darcy
  • Kube, Loni
  • Martin, Vicki
  • Denison
  • Johnston, Ian
  • Berechree, Robert
  • Duhig, Nathan
  • Sojan, Mathew
  • Gluskie, Claire
  • Johnson, Shirley
  • Young
  • Freebody, Marcus
  • Bauermeister, Mitchell
  • Mason, Barry
  • Clutterbuck, Riley
  • Wilkins, Emily
  • Clutterbuck, Nicole
  • Browne
  • Syafiq, Naqi
  • Duonh, Ayton
  • Yeon, Ee Jef
  • Song, Tim
  • Qiao, Weihui (Abby)
  • Ta, Wen Shein

Rounds

Round 1 - 15th May
C3&4Franklin vs. Wilmot482 / 543
C5&6Sorell vs. Arthur485 / 581
C7&8Geils vs. Davey429 / 582
C1&2Denison vs. Young532 / 395
Bye: Browne
Round 2 - 22nd May
C3&4Arthur vs. Denison
C5&6Wilmot vs. Browne
C7&8Geils vs. Young
C1&2Davey vs. Franklin
Bye: Sorell
Round 3 - 29th May
C3&4Young vs. Browne
C5&6Geils vs. Franklin
C7&8Davey vs. Wilmot
C1&2Sorell vs. Denison
Bye: Arthur
Round 4 - 5th June
C3&4Davey vs. Denison
C5&6Arthur vs. Browne
C7&8Sorell vs. Young
C1&2Geils vs. Wilmot
Bye: Franklin
Round 5 - 12th June
C3&4Sorell vs. Franklin
C5&6Wilmot vs. Young
C7&8Denison vs. Browne
C1&2Davey vs. Arthur
Bye: Geils
Round 6 - 19th June
C3&4Davey vs. Young
C5&6Geils vs. Denison
C7&8Arthur vs. Franklin
C1&2Sorell vs. Browne
Bye: Wilmot
Round 7 - 26th June
C3&4Sorell vs. Wilmot
C5&6Franklin vs. Young
C7&8Davey vs. Browne
C1&2Geils vs. Arthur
Bye: Denison
Round 8 - 3rd July
C3&4Arthur vs. Young
C5&6Wilmot vs. Denison
C7&8Geils vs. Sorell
C1&2Franklin vs. Browne
Bye: Davey
Round 9 - 10th July
C3&4Geils vs. Browne
C5&6Davey vs. Sorell
C7&8Franklin vs. Denison
C1&2Arthur vs. Wilmot
Bye: Young
Round 10 - 17th July
C5&6Franklin vs. Wilmot
C7&8Sorell vs. Arthur
C1&2Geils vs. Davey
C3&4Denison vs. Young
Bye: Browne
Round 11 - 24th July
C5&6Arthur vs. Denison
C7&8Wilmot vs. Browne
C1&2Geils vs. Young
C3&4Davey vs. Franklin
Bye: Sorell
Round 12 - 31st July
C5&6Young vs. Browne
C7&8Geils vs. Franklin
C1&2Davey vs. Wilmot
C3&4Sorell vs. Denison
Bye: Arthur
Round 13 - 7th August
C5&6Davey vs. Denison
C7&8Arthur vs. Browne
C1&2Sorell vs. Young
C3&4Geils vs. Wilmot
Bye: Franklin
Round 14 - 14th August
C5&6Sorell vs. Franklin
C7&8Wilmot vs. Young
C1&2Denison vs. Browne
C3&4Davey vs. Arthur
Bye: Geils
Semi Finals - 21st August
Games to be Scheduled Later
Preliminary Final - 28th August
Games to be Scheduled Later
Grand Final - 1st September
Games to be Scheduled Later